Biathlon Rowerowy, czyli dlaczego pójdę na mięso armatnie

Teraz to już pewne, do wojska mnie nie wezmą… Po dzisiejszym biathlonie nie ma żadnych wątpliwości…

Na nowohucki biathlon wybieramy się co roku, ale zawsze coś staje na przeszkodzie – a to zawody kolidują terminem, dwa lata temu ślub kuzynki, rok temu przegapiliśmy, zresztą z moja łapą i tak nigdzie bym nie pojechała. W tym roku w końcu się udaje, ściągamy znajomych i wreszcie meldujemy się na starcie. Mam numer 13, więc startuje jako jedna z pierwszych.

Trasa w tym roku krótsza – 5km, w połowie dystansu jedno strzelanie na stojąco do tarcz biathlonek (tego co znamy z tv z zawodów w biegach narciarskich).

Gwizdek i od razu ogień, szutrowy skręt trochę wolniej (luźne kamienie) a dalej znów ile pary w nogach (a po mordowniku jest jej niewiele). Na strzelnicy melduję się pierwsza z grupy (trzeba jeszcze dobiec do stanowiska strzeleckiego, co w SPDach jest nie lada wyzwaniem). Udaje mi się ustrzelić 4 razy okolice tarczy i raz trafić nawet w numer stanowiska strzelniczego… Totalna klapa, tylko na mięso armatnie albo do artylerii, bo tam taki rozrzut nie robi różnicy. Na rower i ogień do mety – trzeba gdzieś odrobić te 5 karnych minut…. Niestety, na 5km to nie jest raczej możliwe, kończę na 4 miejscu, tracąc do podium minutę. A kategorię K3 wygrywa Basia Czarny. Widocznie szermierze mają lepsze oko.

Na szczęście żywcem nas nie wezmą. Bart ma 3 trafienia i mocną łydę 😉 co daje mu finalnie zwycięstwo w kat. M3. A po zawodach pyyyszne żarełko – grochóweczka, kiełbaska z grilla i żurek. I chleb ze smalcem…

Generalnie bawiliśmy się genialnie, śmiechu było co niemiara… zaczynam ćwiczyć strzelanie bo za rok pewnie też wystartujemy…


Track GPS

Wyniki


dane wyjazdu:

dystans: 5,34 km

czas całkowity: 0h21:26 (łącznie z 5 karnymi minutami za wspaniałe strzelanie)

czas jazdy: 0h12

podjazdy: 32 m

kcal: 141


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jedna uwaga do wpisu “Biathlon Rowerowy, czyli dlaczego pójdę na mięso armatnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s